Mega Seansın Fut Seanstan Farkı

Saç ekimi kişinin dış görünüşü için önemli unsurlardan biridir.  Dış görünüşüne önem veren özelliklede erkekler için saç çok önemlidir. Kellik bazen ansiyiteye bile sebep olabilir kişi dış görünüşünü beğenmediği için karşısındaki insanlarında kendini öyle değerlendirdiğini düşünür. Saç ekim işlemlerinin gelişen teknoloji sayesinde daha iyi sonuçlar vermesi ile saç ekimi yaygınlaştı. Bu durum saçtan mustarip olanlarında yüzünü güldürdü.

Saç ekimi uzun süren cerrahi bir işlemdir yapılan ortamın hijyen kurallarına uygun ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Mutlaka ameliyat ortamında saç ekimi yapılmalıdır.

Mega seans nasıl uygulanır?

Mega seans vücudun saç ekimine uygun verici bölgeden büyük bir bölüm alınarak kök olarak değil bu bölgedeki kıl köklerini toplu bir şekilde alarak ekilecek alana yerleştirilir. 1 seansta 4000- 5000 kıl kökü taşındığı için seanslar çok uzun sürer ve verici bölgede iz bırakır.  Avantajı ise tek seansta bile ekim işlemi sonuçlandırılır. Saç toplu olarak alındığı ve aynı şekilde ekildiği için saç doğal görüntü verir.  Saç açısı orantılı olduğu için doğal görüntü verir. . Ve verici bölge bir seferde taşındığı için bu bölgede daha fazla kök kaybı yaşanmaz.    Boş kalan alanlara ise fue tekniği ile revizyon yapılır. Fue ekimde seanslar daha fazladır daha uzun süre gerekir.

Mega seans fut saç ekiminin daha gelişmiş halidir fut Ekimde 1000-1500 greft ekilirken mega greft ekimi 4000-5000 arası greft ekilir. Seansları yaklaşık 12-15 saat arasında değişmektedir. Saç ekimi Mega seansta daha kısa sürede sonuç alınmaktadır.

Saç ekimi bayanlara da uygulanmaktadır. Mega saç ekimini yapan kişi kesinlikle cerrah olmalıdır. Cerrahında tecrübeli olanlarını tercih etmek daha doğru bir seçimdir. İşinin uzmanı olan hekimlerin işlemleri daha iyi sonuç alınır. Ve işleminiz daha kısa sürede tamamlanır. Seanslarınız çok daha az sayıda olur.

Mega saç ekiminin olumsuzlukları ise verici alan geniş olduğu için iz bırakır seansları uzun sürer hasta için meşakkatlidir. Saç ekiminin güzel sonuç vermesi için verici bölgedeki saç yoğunluğu önemlidir. Yoğunluğu yeterli olan bölgelerden mega saç ekimi daha kesin çözüm vermektedir.