Mega Seans ile FUT Seans Farkları

Mega Seans ile FUT Seans Farkları

Mega seans ile FUT Seans farkları konusunda bilgi eksikliği var. Saç ekimi kişinin dış görünüşü için önemli unsurlardan biridir. Kısaca dış görünüşüne önem veren özelliklede erkekler için saç çok önemlidir. Kellik bazen ansiyiteye bile sebep olabilir kişi dış görünüşünü beğenmediği için karşısındaki insanlarında kendini öyle değerlendirdiğini düşünmektedir. Saç ekim işlemlerinin gelişen teknoloji sayesinde daha iyi sonuçlar vermesi ile saç ekimi yaygınlaştı. Ayrıca yaşanan bu durum saçtan mustarip olanlarında yüzünü güldürmektedir.

Saç ekimi uzun süren cerrahi bir işlemdir. Operasyon yapılan ortamın hijyen kurallarına uygun olması çok önemlidir. Ayrıca tedavinin uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Mutlaka ameliyat ortamında saç ekimi yapılmalıdır.

Mega seans nasıl uygulanır?

Mega seans ile FUT SeansMega seans vücudun saç ekimine uygun verici bölgeden büyük bir bölüm alınarak işlem başlatılmaktadır. Daha sonra kök olarak değil bu bölgedeki kıl köklerini toplu bir şekilde alınan kökler ekilecek alana yerleştirilir. Yani bir seansta 4000- 5000 kıl kökü taşındığı için seanslar çok uzun sürer. Üstelik verici bölgede iz de bırakır. Bu yöntemin avantajı ise tek seansta bile ekim işlemi sonuçlandırılmasıdır. Yani saçlar toplu olarak alındığı ve aynı şekilde ekildiği için saç doğal görüntü verir. Kısaca saç açısı orantılı olduğu için doğal görüntü verir. Sonuç olarak verici bölge bir seferde taşındığı için bu bölgede daha fazla kök kaybı yaşanmamaktadır. Boş kalan alanlara ise FUE tekniği ile revizyon yapılır. Fue ekimde seanslar daha fazladır daha uzun süre gerekir.

Mega seans fut saç ekiminin daha gelişmiş halidir. Ayrıca FUT ekimde 1000-1500 greft ekilirken mega greft ekimi 4000-5000 arası greft ekilmektedir. Seansları yaklaşık 12-15 saat arasında değişmektedir. Saç ekimi Mega seansta daha kısa sürede sonuç alınmaktadır.

Saç ekimi kadınlarda da uygulanmaktadır. Mega seans ile saç ekimini yapan kişi kesinlikle cerrah olmalıdır. Cerrahında tecrübeli olanlarını tercih etmek daha doğru bir seçimdir. İşinin uzmanı olan hekimlerin işlemleri daha iyi sonuç alınır. Ve işleminiz daha kısa sürede tamamlanır. Seanslarınız çok daha az sayıda olur.

Mega saç ekiminin olumsuzlukları ise verici alan geniş olduğu için iz bırakır seansları uzun sürer hasta için meşakkatlidir. Saç ekiminin güzel sonuç vermesi için verici bölgedeki saç yoğunluğu önemlidir. Yoğunluğu yeterli olan bölgelerden mega seans ile saç ekimi daha kesin çözüm vermektedir.