How to Prepare For Hair Transplant

Saç Ekimi Öncesinde Hazırlık Süreci

Saç ekimi öncesinde hazırlık süreci mutlaka iyi geçirilmelidir. Çünkü tedavi bu sürece göre şekillenecektir. Antalya’daki saç ekim kliniğimizdeki ameliyat öncesinde neleri yapıp neleri yapmamanız gerektiğine karar veririz. Bu süreçte cerrahlarımız hastalarına yapılan tetkikler sonucu elde edilen verileri ve tedavi sürecini detaylandırmaktadır. Hastalarımızın tedavi sürecinde neler yaşayacağını tedavi öncesinde bilmesini önemsiyoruz. Daha sonraki süreçte ise ya da operasyondan birkaç gün önce başlayacak olan önlem dönemi başlamaktadır. Bu dönem içinde aspirin, alkol ve sigara kullanımını bırakmanızı kesinlikle öneriyoruz.

Saç ekimi öncesinde neler yapmalıyım?

Saç ekimi öncesinde neler yapmalıyımSaç ekiminden önce her gün minimum 8 saat uyumanızı öneriyoruz. Uzmanlarımızın, saç tıraşı yapmayın şeklinde önerisi varsa saç tıraşı yaptırmanıza gerek yoktur. Ameliyat öncesinde, geçmişteki rahatsızlıklarınızı, kronik hastalıklarınızı, kullanılan ilaçların isimlerini doktorunuz ile paylaşınız çok önemlidir. Hatta mümkünse bu ilaçları yanınızda getirmelisiniz. Saç ekimi yaptırmadan önce kahvaltı yapmanız sorun değildir. Hatta ameliyattan önce hafif yiyecekler yemenizi kesinlikle öneriyoruz. Saç naklinden sonra ilk 3 gün saçların yıkanmaması gerekmektedir. Bunun için kurumumuza gelirken duş alarak gelmeniz çok önemlidir. Ameliyata katılırken, eşofman tarzında önden fermuarlı, rahatça giyip çıkartabileceğiniz kıyafetleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Fue tekniği nedir?

Fue yani Folliculer Unit Ekstraksiyonu açılımı ile ifade edilen, ülkemizde en modern saç ekim tekniği olarak bilinen FUE tekniğini açıklamak istiyoruz. Saçsız bölgelerdeki dökülmenin etkilerini ortadan kaldırmak için enseden alınan saç kökleri muhafaza edilmektedir. Hangi saç kökünün nereye ekileceğine, hangi açılar ile ekimsel müdahalelerin yapılacağına tek tek karar verilen aşamadır bu. Çalışmanın boyutuna göre 1-12 saat aralığında değişebilecek 100-12000 arasında naklin yapılabileceği harika bir plastik cerrah yöntemidir.

İlk olarak sağlıklı saç kökleri toplanır. Lokal anestezi ile deri uyuşturulmaktadır. Daha sonra 0.7-0.5 mm ince uçlu iğneler ile kanallar açılmaktadır. Bu kanallara “mikro kanallar” denmektedir. Ön tarafta yer alan saç çizgisinin hatlarını oluşturmak için tekli grefler ön tarafa ekilmesi gerçekleştirilmektedir. İkili ve üçlü greflerde ise arkaya doğru naklinin yapılması genel tercihlerden birisidir. Herhangi kesik, yara gibi sonuçlar görülmez tam aksine küçük bir ağrı kesici ile hasta uğurlanır. Gerekli kontroller için ileri bir tarihte tekrar gelmesi istenmektedir.