Acne After Hair Transplant

Sivilce problemi saç ekimi sonrasında neden olur?

Sivilce problemi saç ekimi sonrasında neden olur? Saç dökülmesi her yaş grubunda yaşanması muhtemel olan ciddi bir problemdir. Her yaş grubunda görülen saçlardaki dökülmeler kadınların ve erkeklerin en büyük sıkıntılarından birisidir. Dökülme sebebi ise genellikle genetik olmasıdır. Hormon bozukluğu olan bireylerin de saç dökülmesi sorununu yaşaması kaçınılmazdır. Aşırı stres yapan bireylerde de saç dökülmesi görülmektedir. Ayrıca gebelik öncesi, menopoz döneminde, loğusa döneminde kişilerde çeşitli vitamin eksikliği görülmaktedir. Ve bu da saç dökülmesine neden olmaktadır. Kemoterapi gören hastalarda da saç dökülmesi yaşanması kaçınılmazdır.

Saç ekimi sonrasında saç diplerinde sivilce problemi

Saç ekimi sonrasında saç diplerinde sivilce problemiSaç dökülmesi sonrasında birey kendini boşlukta hissederek çeşitli çözüm yolları aramaya başlar. Daha sonra birey, saç dökülmesine karşı en etkili çözüm yolu olarak kusurlu olan alana saç ekimi yaptırmaktadır.  Mutlaka uzman kadro ile çalışan merkezler tarafından saç ekimi yapılmalıdır. Saç ekimi yapılan bölgede sivilce problemi olması oldukça normaldir. Saç ekimi yaptıran kişilerde sivilcelerin görülmesi çok yaygındır.

Ayrıca sadece bununla kalmayıp saç ekimi yapılan alanda birkaç hafta kızarıklık olması da normal karşılanır. Saçların büyüme anında bu problemler görülen bölgede kaşınmalar olabilmesi doğaldır. Bireylerin bilinçli davranarak kesinlikle o bölgeyi kaşımaktan kaçınmalıdır. Eğer kaşınmayı bir takıntı haline getirmişseniz mutlaka elinize bir eldiven takarak bunu önlemek mümkündür. Kaşınma problemi geçmiyorsa ya da daha çok sivilceler oluşmuşsa hastanın mutlaka bir hekime görünmesi gerekmektedir. Hekime görüldükten sonra ilaçları düzgün bir şekilde kullanarak hızlı iyileşme sürecine girilir.

Ağrısız, FUE tekniği ile saç ekim işlemi yapıldıktan sonra kişide çeşitli olumsuzluklarla karşılaşmamak için mutlaka tedavi sonrası yapılacak olan doktor tavsiyelerine uyulmalıdır. Saç ekiminden sonra dikkat edilmediği takdirde iyileşme süreci uzamakta olup, kişiyi mutsuz etmektedir.