Saç ekimi sonrasında saçlarda yaşanan sivilce problemi

Saç dökülmesi her yaş grubunda yaşanması uygun olan ciddi bir problemdir. Her yaş grubunda görülen saç dökülmesi kadın ve erkek bütün bireylerin en büyük sıkıntısıdır. Saç dökülmesi genetik olarak görülmesi en baş sebebidir. Hormon bozukluğu olan bireylerde saç dökülmesi kaçınılmaz bir problemdir. Aşırı stres yapan bireylerde de saç dökülmesi görülür. Ayrıca gebelik öncesi, menopoz döneminde, loğusa döneminde kişilerde çeşitli vitamin eksikliği görülür ve bu da saç dökülmesine neden olmaktadır. Kemoterapi gören hastalarda da saç dökülmesi yaşanması kaçınılmazdır.

Saç ekimi sonrasında saç diplerinde sivilceler olması

Saç dökülmesi sonrasında birey kendini boşlukta hissederek çeşitli çözüm yolları aramaya başlar. Saç dökülmesine karşı en etkili çözüm yolu kusurlu olan alana saç ekimi yaptırmaktadır.  Saç ekimi mutlaka uzman kadro ile çalışan merkezler tarafından yapılmalıdır. Saç ekimi yapılan bölgede çeşitli sivilceleşmeler olması oldukça normal bir süreçtir. Saç ekimi yaptıran kişilerde yaygın bir şekilde sivilceler görülebilir. Ayrıca sadece bununla kalmayıp saç ekimi yapılan alanda birkaç hafta kızarıklık olması da normal karşılanır. Saçların büyüme anında bu problemler görülen bölgede kaşınmalar olabilmesi doğaldır. Bireylerin bilinçli davranarak kesinlikle o bölgeyi kaşımaktan kaçınmalıdır. Eğer kaşınmayı bir takıntı haline getirmiş iseniz mutlaka elinize bir eldiven takarak bunu önlemek mümkündür. Kaşınma problemi geçmiyor ise ya da daha çok sivilceler oluşmuş ise mutlaka bir hekime görülmek gerekir. Hekime görüldükten sonra ilaçları düzgün bir şekilde kullanarak hızlı iyileşme sürecine girilir.

Saç ekim yapıldıktan sonra kişide çeşitli olumsuzluklara yer vermemek için mutlaka dikkat edilmelidir. Saç ekiminden sonra dikkat edilmediği takdirde iyileşme süreci uzamakta olup, kişiyi mutsuz etmektedir.