Saçları Dolgun Gösteren Öneriler

Saçları Dolgun Gösteren Öneriler

Saçları dolgun gösteren öneriler vermek istiyoruz. Mutlaka okumanızı öneririz. Yani bu öneriler sayesinde saçlarınızın daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saçları dolgun gösteren öneriler!

 1. Saçları dolgun gösteren öneriler!Saçlarınızı fazla kurutmaktan kaçının!

  Saçlarınızı kuruturken fazla çekiştirmek ve aşırı ısıya maruz bırakmak saçların natürel esnekliğini ortadan kaldırır. Fazla kuruttuğunuzda saçlarınız daha seyrek ve bitkin görünür.

 2. Saç renginizle çok oynamayın!

  Özellikle saç rengini açan oryal gibi maddeler çok fazla kullanıldığında saçlarınızın seyrelmesine yol açar. Saç renginizi açarken kuaföre sık sık, oryal kullanımını kısıtlayın ve kuaför ziyaretlerinize ara verin.

 3. Kısa boy daha dolgun göstermektedir!

  Saçlarınız seyrekse kısa ya da orta boy saç modellerini tercih etmenizi önerilmektedir. Saçlar uzadıkça ağırlaşır ve incelir.

 4. Saçları dolgun gösteren öneriler içinde biyotin saçlara yarıyor!

  Saçlarınızın ve tırnakların daha gür görünmesini istiyorsanız Biyotin kullanabilirsiniz.

 5. Saçları dolgun gösteren öneriler içinde saçlarınızı örerken dikkatli olun konusu önemli!

  Saçlarınızı ördüğünüzde örgünüz çok ince görünüyor ise hafifçe kenarlarından çekerek daha dolgun ve natürel görünmesini sağlayabilirsiniz.

 6. Bazı şampuanlardan uzak durun!

  İçlerinde amonyum loril sülfat ve sodyum loril sülfat bulunan şampuanlardan olabildiğince uzak durun. Bu maddeler şampuanı elinize döktüğünüzde yoğun kalmasını sağlar, fakat saç tellerinizi ve diplerini kurutur.

 7. Saç köpüğü kullanın!

  Saç köpüğünü kullanmak için bu adımları yapabilirsiniz. Bu aşamada ilk olarak saçlarınızı nemlendirin. Daha sonra elinize bir miktar saç köpüğü alın. Bir tarağa köpükten biraz sürün ve bir kısım saçı tarayarak bu köpüğü yedirin. Saçlarınızın üst değil alt katmanlarına uygulamanız daha doğru olacak ve natürel bir hacim verecektir.

 8. Ters yönden ayırın!

  Saçlarınız natürel olarak sağ taraftan ayrılıyorsa sola doğru atmayı deneyin. Bu sayede daha dolgun bir görünüm sağlanacaktır.

 9. Kuru şampuanı gece kullanın!

  Kuru şampuanı gece uyumadan önce uygulamak daha doğru bir tercihtir. Bu sayede artan yağ yastığınız tarafından emilecek ve sabaha daha natürel bir görünümle uyanacaksınız.

 10. Şampuan yerine elma sirkesi kullanın!

  Elma sirkesinin sağlığa yararlı olduğu konusunda hem fikiriz ama daha önce saçınızı sirkeyle yıkamayı denediniz mi? Saçınızı elma sirkesiyle yıkadığınızda fark edeceğiniz değişimlere bir göz atalım.

Son olarak saçları dolgun gösteren öneriler

Elma sirkesinin en belirgin yararı saçınızda birikmiş olan saç bakım ürünlerini (jöle, köpük, saç spreyi ya da serum) saç tellerinizden ve saç derinizden silip süpürür. Kepeklerinizi azaltacak ve saçlarınızın parlamasını sağlayacaktır. Üstelik, iyi bir besleyici kaynağıdır. Ayrıca saçınızda bulunan PH dengesini bu şekilde dengeleyebilmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden sirke kullanımı saçlar için önerilen şeyler arasındadır.